Buradasınız : Anasayfa >> Kurumsal >> Başarı Hikayelerimiz

Başarı Hikayelerimiz

Kordinat, Türkiye ve yurt dışında bir çok firma ile inovasyon, Ar-Ge, Patent  ve marka geliştirme konusunda çalışmıştır. Bu çalışmalardan bir kaçı şöyledir;

MKE ile Makineli Tüfek Geliştirme Projesi

Türkiye’nin en önemli savunma sanayi firması olan MKE-Makine Kimya Endüstrisinin Silah Fabrikası ile yerli makineli tüfek geliştirilmesinde aktif olarak yer almıştır. Projede özellikle dünyadaki patentli makineli tüfek sistemlerinin incelenmesi, muhtemel patent risklerinin analizi belirlenmesi ve Ar-Ge çalışmalarının sonucunda geliştirilen makineli tüfeğe Türk ve uluslararası patent alma çalışmalarında KORDINAT aktif olarak yer almıştır.


ASELSAN ile Ar-Ge Bölümünde Patent Stratejileri Projesi

Türkiye’nin önde gelen elektronik savunma sanayi firmalarından olan ASELSAN Ar-Ge merkezinde, yüzden fazla Ar-Ge mühendisine Ar-Ge bölümlerinde patent stratejileri ve uygulamaları konulu eğitimler KORDINAT tarafından yapılmıştır.


CALIK DENİM İle Ar-Ge Bölümünde  İnovasyon ve Triz Uygulamaları Projesi

Türkiye’nin önde gelen denim üreticisi olan CALIKDENIM’in Ar-Ge merkezinde TRIZ eğitimi uygulamalı olarak verilmiştir. Çok zor bir Ar-Ge metodolojisi olan TRIZ ile  önemli inovasyon ihtiyacı olan tekstil sektöründe ürün, üretim yöntemi ve iş metotları konusunda  çok kısa zamanda yenilikçi çözümler geliştirilmiştir.


ARMOYA Patent ve Marka koruma projesi

Yazılım sektöründe faaliyet gösteren ARMOYA için data sıkıştırma ve güvenlik yazılımları konusunda Türkiye’de ve uluslararası olarak patent korumaları alınmış. Şirket ve ürün markaları tescillenmiştir.


DAF ENERJİ İnovasyon, Patent ve Marka Yönetimi Projesi

Isıtma sistemleri konusunda faaliyet gösteren DAF ENERJİ için inovasyon ve patent danışmanlığı yapılmıştır. Geliştirilen ürünler için patent koruması alınmıştır. Firmanın marka korumaları tamamlanmış, uluslararası firmalar ile yaptığı iş ortaklıklarında danışmanlık yapılmıştır.