Buradasınız : Anasayfa >> Danışmanlık >> Fikrî Mülkiyet Hukuku

Fikrî Mülkiyet Hukuku

Fikrî mülkiyet, patent, marka ve tasarım gibi sınai mülkiyet ile telif haklarını (Copyright) içeren apayrı bir uzmanlık dalıdır. Fikrî mülkiyetin yönetilmesi, hem fikrî mülkiyet hukukuna hakim olmayı, hem de araştırma, başvuru, itiraz, tescil ve danışmanlık gibi  uygulamalarını içermektedir. Dolayısı ile firmaların fikri sermayelerini yükseltmek için yaptıkları tüm inovasyon, patent ve marka faaliyetlerinin fikrî mülkiyet hukukuna hakim avukatlar tarafından desteklenmesi gerekir.

Bir çok gelişmiş ülkede fikrî mülkiyet konusunda çalışan avukatlar mühendis kökenli avukatlardır. Türkiye’deki eğitim sistemi avukatlığı bir meslek olarak alıp bu konuda ilerlemek üzerinde kurulu olduğundan dolayı fikrî mülkiyet hukuku mühendislik bilgisi eksik bir şekilde yürütülmektedir. Bir çok patent davası mühendislik bilgisinin ve teknik olarak patent bilgisinin eksik kalmasından dolayı başarısız sonuçlandığı aşikârdır.

Kordinat, mühendis kökenli patent vekilleri patent hukuku konusunda çalışan avukatlar ile iş birliği içindedir. Teorik patent hukuku bilgisinin yanında pratik patent uygulamaları, mahkemelerde resmi bilirkişilik gibi çalışmalar Kordinat patent vekillerini müşterilerine daha katma değerli hizmetleri sunmalarına imkan vermektedir. Kordinat mühendis ve avukatları, müşterilerin karşılaştıkları her türlü fikrî mülkiyet davalarında onların daha güçlü olmalarını ve kazançlı çıkmalarını sağlamaktadır.

Kordinat mühendis kökenli patent vekilleri sadece kendi müşterileri için değil, piyasada patent hukuku konusunda faaliyet gösteren, ancak mühendislik desteğine ihtiyaç duyan avukatlık bürolarına da danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.