Buradasınız : Anasayfa >> Danışmanlık >> Fikri Mülkiyet Yönetimi

Fikri Mülkiyet Yönetimi

Fikrî mülkiyet Yönetimi firmaların sahip olduğu tüm patent, marka ve  tasarım gibi sınai mülkiyet hakları ile telif haklarının (Copyright) yönetimini içerir. Bir çok firma ellerindeki fikri hakların sadece tescil belgelerinden olduğu yanılgısına düşer. Bu nedenle çoğu zaman çok ciddi bütçeler ayırarak oluşturduğu fikri değerlerin korumasını kaybeder. Bazen rakiplerini ve sektördeki fikrî mülkiyet yayınlarını takip etmediğinden bir fikri değerin haksız yere başkasının eline geçmesinden haberdar olamaz.

Firmaların gerek ürünlerinde, gerekse hizmetlerinde katma değer üretip arzu ettikleri yüksek kârlara ulaşmaları için yenilikçi ve marka odaklı bir strateji belirlemeleri gerekir. Kuşkusuz yenilikçi ve marka odaklı stratejiler de iyi bir fikrî mülkiyet yönetimini gerektirir. Fikrî mülklerin yönetimi profesyonel patent ve marka vekillerince yönetilmezse masraf kapısı haline gelir veya arzu edilen yararları sağlayamazlar.

Kordinat, Fikrî Mülkiyet Yönetimi hizmeti ile müşterilerinin faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan fikrî değerlerin etkin korunması ve yönetilmesi için çalışır. Fikrî Mülkiyet Yönetim hizmeti ile firmalar çok daha uygun maliyetlerle tüm fikrî haklarını etkili etili olarak yöneterek maksimum fayda elde ederler.