Buradasınız : Anasayfa >> Hizmetlerimiz >> İnovasyon >> Fikir Üretimi

Fikir Üretimi

Günümüz rekabet ortamında bir firmanın ürün ve hizmetlerini sadece kaliteli ve uygun fiyatlarla üretmesi yetmez. Gerek işlerini geliştirmek için, gerekse yeni iş alanları veya iş fırsatları yakalamak için yeni fikirler üretmek zorundadırlar.

Firmalar günlük faaliyetlerini sürdürürken çoğu zaman yeni fikirler üretmeye odaklanamazlar. Fikir üretimi işi çoğu zaman firmanın başındaki kişiden, pazarlama sorumlularından, Ar-Ge veya ürün geliştirme sorumlularından beklenir . Bu işlerin başındaki kişilerse çoğu zaman mevcut işlerini yürütürken, günlük iş baskısının yanında bir de firmalarını rakiplerinin karşısında öne geçirecek, kâr oranlarını arttıracak yeni fikirler bulmaya çalışırlar. Böyle bir iş ortamında pratikte yeni fikir üretmek çok zordur. Sadece insanların yeteneklerine, eğitimlerine ve tecrübelerine güvenerek fikir üretimi yapmak  ve buradan verimli sonuç elde etme ihtimali yok denecek kadar azdır. Bu tip el yordamı ile yapılan fikir üretimleri işin başındaki insanların yüksek öz verileri ile ortaya çıkan başarılar hariç genel anlamda başarılı olanlar yok denecek kadar azdır.

 

Kordinat, inovasyonun temel unsurları arasında yer alan fikir üretimini etkili inovasyon metodları ile yürütmektedir. Yeni fikir üretimi firma içinde firma personeli katılımı ile  olabileceği gibi firma dışında Kordinat uzmanlarınca da yapılabilmektedir. Kordinat yönetimindeki fikir üretimi ile firmalar işlerini geliştirebilecek veya yeni iş fırsatları yakalayabilecek  inovasyon fikirlerine çok kısa zamanda ulaşabileceklerdir