GIA- Global İzleme Ajansı

GIA- Global İzleme Ajansı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekabet her geçen gün daha da artıyor. Rekabetin kızışması demek karşımıza hiç ummadığımız bir rakibin çıkması veya bir rakibimizin hiç umulmadık hamlesi ile olabilir.  Piyasa o kadar hızlı değişiyor ve gelişiyor ki onu sadece fuarları ziyaret etmek ve sektörel dergileri okuyarak takip etmek  yeterli  olmuyor.  Dünyada her gün binlerce yeni ürünün ortaya çıktığı bir piyasada, bu gün  yerli bir rakip ile uğraşırken bir sonraki gün farklı bir ülkeden gelen rakiple uğraşmak gerekiyor. İşten bundan dolayıdır ki sektörü ve rakipleri güvenilir bilgi kaynaklarından sürekli ve sistematik olarak takip etme ihtiyacı vardır.

Sektörün ve rakiplerin izlenmesi için dünyada çeşitli bilgi yönetimi ve ticari istihbarat  şirketleri mevcuttur. Bunların kimisi firma rakiplerinin basın haberlerini izlemekte, kimisi ticari satışları veya ihracaat miktarlarını izlemekte, çok azı da yeni ürün ve teknolojileri izlemektedir. Tüm bu bilgilerin ortak olarak toplandığı, izlendiği ve rekabet şartları ile ilgili raporların oluşturulduğu sistemler yoktur veya çok azdır.

GIA, Global İzleme Ajansı, KORDINAT bünyesinde oluşturulan uluslararası yeni ürün, yeni teknoloji, patent, tasarım ve markaların izlendiği bir izleme ajans hizmetidir. Firmalar GIA ile ; sektöründeki tüm yeni gelişmeleri ve özellikle rakiplerinin durumunu daha yakından izleyip hızlı  ve doğru karar alabilirler. Bu kararlar, doğru yeni ürün seçimi, doğru Ar-Ge projesi seçimi, rakiplerin muhtemel yeni ürünleri, rakiplerin Ar-Ge veya teknolojik kapasitesi, marka, patent veya tasarım ile ilgili hukuk davası riskleri gibi stratejik bilgiler elde edilerek verilebilir. Sektör ve rakipler ile ilgili izlenebilecek bilgiler şunları;

GIA, Global İzleme Ajansı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için tıklayın

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    × Bize Ulaşın!